У системі освіти та виховання студентської молоді інститут кураторів завжди виконував важливу функцію і на теперішній час актуальність його постійно зростає.

Куратор виступає у якості посередника між адміністрацією факультету та університету і студентською групою, між навчальним закладом та родиною студента, між педагогічним колективом та студентом.

Завданням куратора є ознайомлення студентів з організацією навчального процесу, з традиціями факультету і університету в цілому, проведення діагностичних заходів на виявлення тих або інших труднощів, з якими можуть стикатися студенти, надавати допомогу у їх вирішенні, створювати умови (проводить тренінги, семінари, ігри, інтерв'ю) для формування сприятливого мікроклімату в студентській групі.

Уся діяльність куратора зорієнтована на підтримку та підвищення мотивації студентів на отримання професійної підготовки, зацікавленості та активної участі у навчальному процесі.

Викладачі кафедри виконують не лише навчальну роботу, але й здійснюють виховну роботу, формують у студентів їх ціннісні орієнтири, сумлінне ставлення до навчання та праці, сприяють подальшій професійній орієнтації, проводять постійну індивідуальну роботу зі студентами.

У 2020-2022 роках робота викладачів-кураторів була обмежена дистанційним навчанням, однак і у цей нелегкий час ми проводили виховну роботу серед студентів кураторських груп. Викладачі проводили бесіди: “Етика і деонтологія в роботі лікаря”, “Уважне і доброзичливе відношення в колективі студентів”, “Тернопіль - місто Вашої молодості”, Викладачі-куратори допомагають у підготовці студентських наукових робіт для участі в студентських конференціях.


Студенти кураторської групи під час навчання на кафедрі (2022 рік)

Доц . Сарапук І.М зі студентами кураторської групи організували захід, присвячений Всесвітньому дню недоношених дітей (2021 рік)

Систематично під час проведення навчального процесу викладачі кафедри проводять роз'яснювальну роботу щодо дисципліни, охайності, стану здоров'я студентів-іноземців.

До всесвітнього дня боротьби з поліоміелітом проводять мітинги з вакцинації.

Викладачі кафедри проводять дискусію в групах на тему "Система цінностей Української Хартії вільної людини"

Заохочують студентів до активної участі в заходах університету.

Асист. Сарапук І.М. зі студентами кураторської групи на святі «МАЛЮКА», присвяченого Міжнародному дню недоношених дітей (2019 рік)

Студенти кураторської групи відвідують дітей відділень ТОДКЛ (2019 рік)

Студенти кураторської групи приймали участь у благодійній акціїї - ліплення вареників воїнам АТО (2019 рік)

На базі Тернопільської обласної дитячої лікарні відкрилась Школа діабету завдяки спільним зусиллям Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського та вищезгаданого лікувального закладу.

Як показує міжнародний досвід, цукровий діабет І типу неможливо поки що вилікувати, але сумлінним дотриманням лікарський рекомендацій щодо харчування та режиму дня можна досягти доброго контролю над цим захворюванням і почувати себе здоровим. Тому зустріч відбулася у форматі інтерактивної гри, де кожна дитина мала змогу проявити свою кмітливість та знання з методів самоконтролю та лікування захворювання, позмагатися за звання найрозумнішого, найкреативнішого та найактивнішого учасника гри. Діти охоче брали участь у вікторинах і конкурсах, ставили запитання та дружно шукали на них правильні відповіді.

Другий рік поспіль студенти завітали на фестини для дітей з цукровим діабетом, організовані Школою діабету в Тернополі для дітей і підлітків під керівництвом доц. Фурдели Вікторії .

Студенти долучилися до проведення свята для дітей з нагоди міжнародного дня боротьби з цукровим діабетом (2018 рік)

Студенти кураторських груп беруть участь у просвітницькій акції щодо поширення знань про вакцинацію (2015 рік)

Доц. Никитюк С.О. та асист. Слива В.В. проводять інструктаж студентів кураторських груп, що взяли участь у просвітницькій акції щодо поширення знань про вакцинацію (2015 рік)