У системі освіти та виховання студентської молоді інститут кураторів завжди виконував важливу функцію і на теперішній час актуальність його постійно зростає.

Куратор виступає у якості посередника між адміністрацією факультету та університету і студентською групою, між навчальним закладом та родиною студента, між педагогічним колективом та студентом.

Завданням куратора є ознайомлення студентів з організацією навчального процесу, з традиціями факультету і університету в цілому, проведення діагностичних заходів на виявлення тих або інших труднощів, з якими можуть стикатися студенти, надавати допомогу у їх вирішенні, створювати умови (проводить тренінги, семінари, ігри, інтерв'ю) для формування сприятливого мікроклімату в студентській групі.

Уся діяльність куратора зорієнтована на підтримку та підвищення мотивації студентів на отримання професійної підготовки, зацікавленості та активної участі у навчальному процесі.

Викладачі кафедри виконують не лише навчальну роботу, але й здійснюють виховну роботу, формують у студентів їх ціннісні орієнтири, сумлінне ставлення до навчання та праці, сприяють подальшій професійній орієнтації, проводять постійну індивідуальну роботу зі студентами.

Викладачі проводять бесіди: “Етика і деонтологія в роботі лікаря”, “Уважне і доброзичливе відношення в колективі студентів”, “Тернопіль - місто Вашої молодості”, Викладачі-куратори допомагають у підготовці студентських наукових робіт для участі в студентських конференціях.

Систематично під час проведення навчального процесу проводять роз'яснювальну роботу щодо дисципліни, охайності, стану здоров'я студентів-іноземців.

До всесвітнього дня боротьби з поліоміелітом проводять мітинги з вакцинації.

Проводять дискусію в групах на тему "Система цінностей Української Хартії вільної людини"

Заохочують студентів до активної участі в заходах університету.

Щороку доцент кафедри Никитюк С.О. разом з колегами і студентами кураторських груп проводять акцію "Мама мене захистила", спрямовану на поширення інформації про вакцинацію, в тому числі проти поліомієліту в рамках Міжнародного тижня вакцинації, що проходить під егідою ВООЗ

Студенти кураторських груп беруть участь у просвітницькій акції щодо поширення знань про вакцинацію (2015 р.)

Доц. Никитюк С.О. та асист. Слива В.В. проводять інструктаж студентів кураторських груп, що взяли участь у просвітницькій акції щодо поширення знань про вакцинацію (2015 р.)

На базі Тернопільської обласної дитячої лікарні відкрилась Школа діабету завдяки спільним зусиллям Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського та вищезгаданого лікувального закладу.

Як показує міжнародний досвід, цукровий діабет І типу неможливо поки що вилікувати, але сумлінним дотриманням лікарський рекомендацій щодо харчування та режиму дня можна досягти доброго контролю над цим захворюванням і почувати себе здоровим. Тому зустріч відбулася у форматі інтерактивної гри, де кожна дитина мала змогу проявити свою кмітливість та знання з методів самоконтролю та лікування захворювання, позмагатися за звання найрозумнішого, найкреативнішого та найактивнішого учасника гри. Діти охоче брали участь у вікторинах і конкурсах, ставили запитання та дружно шукали на них правильні відповіді.

Другий рік поспіль студенти завітали на фестини для дітей з цукровим діабетом, організовані Школою діабету в Тернополі для дітей і підлітків під керівництвом доц. Фурдели Вікторії .

Студенти долучилися до проведення свята для дітей з нагоди міжнародного дня боротьби з діабетом (2018 р.)