Горішна Іванна Любомирівна

Освіта і трудова діяльність

У1995 році закінчила з відзнакою Тернопільський державний медичний інститут ім. І.Я.Горбачевського за спеціальністю „Лікувальна справа”, після чого навчалася в магістратурі (1995-1997 рр.), а потім в аспірантурі (1997-1999 рр.) на кафедрі педіатрії очолюваній член-кор. НАМН України, професором І.С. Сміяном.

З 1999 року працювала асистентом, а з 2003 року – доцентом кафедри факультетської та госпітальної педіатрії Тернопільської державної медичної академії. З 2009 року по даний час – доцент кафедри педіатрії №2 факультету іноземних студентів.

Наукова діяльність

Захистила кандидатську дисертацію на тему «Клініко-лабораторні зрушення у хворих на сальмонельоз дітей та їх корекція ентеросорбентом «Силлард П» за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія (науковий керівник – член-кореспондент НАМН України, професор І.С. Сміян) у 1999 році.

Вчене звання доцента кафедри педіатрії присвоєно в 2004 році.

Наукові інтереси

Вивчення процесів ендогенної інтоксикації та імунологічних порушень у патогенезі інфекційної патології в дітей, особливості етіотропної та патогенетичної терапії цих захворювань.

Публікації

Автор і співавтор понад 70 наукових та навчально-методичних публікацій, 4 навчально-методичних посібників для студентів та лікарів.